
Bå. Grr, numerot on tärkeitä.. Tämä kuva on vanhasta Juoksijasta. (C) Mordillo
Offtopic
Tykkää tästä:
Tykkää Lataa...
Aiheeseen liittyy
This entry was posted on 27.02.2006 at 17:46 and is filed under Juoksu, Lehdet - Journals, Matikka - Lota lota, Tiede - Science, Urheilu. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.
You can leave a response, or trackback from your own site.
02.09.2008 17:59 |
eli..tota joo..mikäs tää tällänen sivuatoki oikein on???? ei siis mtn järkee????:D:D:D:) ok??o.K??
03.09.2008 6:44 |
Spam, spam, spam; Pommeri, Hummeri, Louhoksen Meri… Edellisen kaltaisia kommentteja näemmä tulee, kun ilmoittaa bloginsa blogilistalle.
07.03.2009 19:13 |
[…] osa II By nopoles Ei ole iso J niin kuin ennen. Kustomoitu Mordillo tekee kyllä paluun uudella tekstillä (1) ja pärinä- ja hyrinälajeja mollataan niin kuin […]
12.03.2009 11:23 |
Kumman suosittu tämä sivu on ollut. Hakusanalla ”Mordillo” on tultu tänne jatkuvasti jo pari-kolme vuotta, parhaimmillaan/pahimmillaan yli 50 kertaa kuukaudessa. Vähän on tahti hiipunut, mutta vieläkin sivu on top-listalla neljäntenä [lisäys 23.3: Miten minä katsoin. Kärjessä Mordillo on ja ylivoimaisesti]. Täällä ei niin valtavasti tietoa Mordillosta ole; sen täytyy olla joku robotti, joka täällä käy.
-Mene pois, mordillorobotti, hus! – vai mitä kieltä ne mordillot ymmärtää?…
-Go away!
-Merde!
-Kugelschreiber!
-Appi, appi, hakkan kukkuma!
-Een schitterend ongeluk!
-Nilichaliwa elfu moja mia tisa sitini na saba!
-Egészségére!
Lisäys 14.2.2011: viimeksi kuluneen 30 päivän aikana tällä sivulla vierailtiin 87 kertaa, kaikkiaan vierailuja on 1391. Hakusanojen kautta aikain mitalisijat menevät näille: mordillo (1103 hittiä), grr (618), miesten päivä (441). Loput kymppikärjessä: urheilu, tilsa, metrilaku, mascarpone, maratonkoulu, juoksu ja muurahaisleijona.
12.03.2009 11:35 |
”Yhtye oli Dolly roll ja kappaleen nimi oli Dönkölö, mitä se sitten tarkoittaakin; sanakirjasta ei vastinetta dönkölölle löytynyt… Oppaana toimii suomalaisyntyinen Helena Vinnari, joka on avioitunut Unkariin.”
”…Tämä on hyvin hidas tie ajaa tämä Kolmostie, koska se kulkee niin monen kylän ja kaupungin kautta… Laseissa on kaupunginneuvoston omaa pálinkaa, näin voisi sanoa. Kaupunginneuvosto peri puutarhatilkun tai -pläntin… Juhla oli erityisen onnistunut, koska suomalaisetkin ottivat siihen osaa… egészségére…”
Täytä aukkokohdat (ja korjaa mahdolliset virheet) ja voita lasi pálinkaa!
(Vihje: radio-ohjelma vuonna X)
20.03.2009 18:35 |
Mun vuoden hakusanalistan top10:ssä on mm. tendinoosi, akillesjänne ja verenpurkaumat. Mistähän se kertoo…
Kautta aikain ykkösenä on – josta en edes halua tietää mistä se kertoo – korsetti.
Taisi muuten olla ”monen PIENEN kylän ja kaupungin” ja ”laseissa on TÄLLÄ KERTAA kaupunginneuvoston omaa pálinkaa, näin KAI voisi sanoa, sillä..”
23.03.2009 13:39 |
Olennaisia lisäyksiä. Kyllä varmaan pitää mennä ostamaan pálinkaa, kun tulet kylään.